W październiku ubiegłego roku do sklepów oraz serwisów streamingowych trafił świetnie przyjęty album Natalii Przybysz „Tam”. Po bardzo udanej, jesiennej trasie koncertowej artystka ogłasza jej wiosenną kontynuację pt. „Do zobaczenia do jutra”, która rozpocznie się w lutym i zawita aż do 11 polskich miast.
Album „Tam” to opowieść o wyjątkowych podróżach – dalekich i tych w głąb siebie. To także symbol fascynacji podróżami oraz wielką wodą, które u Natalii Przybysz zrodziły się po przepłynięciu Oceanu Atlantyckiego. Przygoda z „Tam” zaczęła się na greckiej wyspie Hydra, na którą artystka zabrała swój zespół: Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza oraz reżyserkę i fotografkę Silvię Pogodę. Nikt poza Natalią nie znał destynacji tej podróży aż do wejścia na pokład samolotu. I tak właśnie artyści na kilka tygodni wylądowali w studiu oraz domu twórczym – miejscu, które kiedyś było starą fabryką dywanów. Mieszkali, tworzyli i pracowali wspólnie, czego efektem jest większość utworów z płyty oraz sesja zdjęciowa i poligrafia. Nagrania albumu dokończono już po powrocie z Hydry do Polski. Natalia Przybysz zdradziła, że do samego końca procesu tworzenia tekstów towarzyszył jej szum morza – nawet na słuchawkach, w domowym zaciszu.
Nasza Hydrzańska płyta kończy się piosenką „Do zobaczenia do jutra”. Tak też kończyliśmy koncerty będące częścią premierowej trasy „Tam”. Za każdym razem mówiłam Wam, że to nie pożegnanie, ale obietnica następnych spotkań i gotowość na kolejne przygody. Z dumą i radością ogłaszamy trasę „Do zobaczenia do jutra” – z kim widzimy się wiosną? – zachęca Natalia Przybysz.
„Tam” to jedenaście piosenek albo przygód, wędrówek w różnych kierunkach. Sięganie dalej i dalej, albo bliżej i bliżej. Podróże, pejzaże i marzenia – te spełniane i te odległe, jak Japonia. Dużo tlenu i zimowej morskiej bryzy z greckiej wyspy Hydra, gdzie nagrywaliśmy ten album. Moja wizja, aby wyjechać w nieznane – bez pomysłów, szkiców ani swoich instrumentów, okazała się przygodą samą w sobie. Słychać wyobraźnię i umiejętności ludzi, nie programów czy presetów. Ta płyta to powrót do starej metody tworzenia i nagrywania albumów. Spędziwszy ze sobą 10 dni oraz 10 nocy stworzyliśmy coś, co jest zapisem uczuć i emocji, które na zawsze zmieniły nas jako przyjaciół, ale też jako twórców. – dodaje artystka