Pięciokrotnie nagradzana Grammy Brittany Howard prezentuje nowy singiel. „Prove It To You” to już trzecia zapowiedź szykowanej na 9 lutego płyty „WHAT NOW”, za sprawą której artystka zadebiutuje w barwach Island Records. 

„Prove It To You” to euforyczny utwór, który idealnie nadaje się do tańca. Tworząc go wspólnie ze swoim wieloletnim współpracownikiem Shawnem Everettem (The Killers, SZA, Miley Cyrus, Adele), Brittany początkowo wyprodukowała całość przy pomocy programu Reason Drum Sequencer, korzystając pierwszy raz w swojej karierze z wirtualnego automatu perkusyjnego. Gdy piosenka zaczęła nabierać kształtu, artystka wspólnie ze swoim zespołem zagrała ją na żywo, by nadać jej finalną formę. Dla Howard ważne było, by zachować esencję muzyki tanecznej, którą pierwotnie planowała uchwycić w tym nagraniu.

– Chciałam napisać zabawny utwór, który z jednej strony będzie skłaniał do tańca, ale z drugiej opowie o złożoności bycia w związku. Uwielbiam piosenki, które mogą nie być o tym, o czym wydają się być na pierwszy rzut oka – komentuje Brittany Howard.


„Prove It To You” jest następcą świetnie przyjętych singli „Red Flags” oraz tytułowego. „WHAT NOW” to jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt 2024 r. według m.in. „New York Timesa”, NRP, Grammy.com, Pitchforka, magazynu „TIME” i wielu innych. 12 nowych piosenek Brittany dowodzi jej niezwykłej muzykalności i umiejętności łączenia rozmaitych gatunków muzycznych – od psychodelii przez muzykę taneczną i dream pop, aż po awangardowy jazz. Artystka szykuje się już do trasy koncertowej. W tym roku Brittany wystąpi m.in. na festiwalach Coachella i Bonnaroo. 6 lutego rozpocznie się jej amerykańska trasa koncertowa. Aktualny harmonogram tournée znajduje się na oficjalnej stronie Howard.