Wschodząca gwiazda jazzu, Yoni Mayraz, wystąpi latem na dwóch koncertach w Polsce! Nieprzeciętnie uzdolniony keyboardzista i producent zagra ze swoim zespołem 26 czerwca w Warszawie oraz dzień później w Poznaniu. 

Yoni Mayraz na jazzowej scenie zadebiutował w 2020 roku za sprawą EPki “Rough Cuts”. Od tamtej pory zamieszkały w Londynie i pochodzący z Tel-Avivu artysta wydał kilka singli nakładem brightońskiej wytwórni Village Live i współpracował z takimi muzykami jak Tenderlonious oraz legendą brytyjskiej muzyki tanecznej EI-B. Trzonem w twórczości Yoniego jest oczywiście jazz, jednak w jego kompozycjach usłyszymy inspiracje nowojorskim hip-hopem z lat 90., oldschoolowym breakbeatem czy muzyką Bliskiego Wschodu. 

W czerwcu zeszłego roku pod egidą Astigmatic Records ukazał się jego pierwszy pełny album “Dybbuk Tse!”. Tytuł nagranego z zespołem w przeciągu tygodnia materiału odnosi się do ojczystego folkloru Mayraza i komendy wypędzenia z ciała wrogiego ducha – Dybuka. Będący zbiorem emocjonalnych egzorcyzmów Yoniego krążek chwalony był m.in. na łamach KEXP, BBC 6, Bandcamp Weekly czy CLASH Mag, a już w czerwcu będzie mogli doświadczyć tych dźwięków na żywo! 

Punkty sprzedaży biletów: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster