“Leak 04-13 (Bait Ones)” to materiał, który oficjalnie w postaci cyfrowej pojawił się w 2019 roku. Teraz został wydany przez XL Recordings pierwszy raz na winylu upamiętniając dziesiątą rocznicę niesławnego wycieku skradzionych i niedokończonych nagrań Jai Paula w kwietniu 2013 roku.

Paul zwrócił na siebie uwagę mediów w 2010 roku za sprawą dema swojej piosenki “BTSTU” z 2007 roku, a następnie wydał ją jako singiel za pośrednictwem XL Recordings w 2011 roku. Kontynuował nagrywanie muzyki na album pod roboczym tytułem Bait Ones wydając swój drugi singiel “Jasmine (Demo)” (2012).

“Leak 04-13 (Bait Ones)” to album Jai Paula wydany jako jego debiutancki projekt zawierający dema przeznaczone na jego debiutancką płytę studyjną, które w wyniku kradzieży płyty CD-R i sprzedane za pośrednictwem nieoficjalnego konta Bandcamp wyciekły do internetu. Konto zostało wkrótce zablokowane lecz śledztwo przeprowadzone przez londyńską policję – wraz z bezpośrednią współpracą ze strony Bandcamp i PayPal – nie zdołało odkryć tożsamości osoby udostępniającej skradzione nagrania. Paul określił ten incydent jako traumatyczny i zrobił sobie dłuższą przerwę od tworzenia muzyki.

Paul powiedział, że “bardzo trudno było mu sobie poradzić” z tym, że część opinii publicznej i mediów uważała, że sam udostępnił muzykę, a ciągłe pytanie o to było głównym powodem, dla którego czuł “utratę zaufania” i dlaczego wycofał się na kilka lat. Dopiero w 2019 roku, zaczął “myśleć o powrocie do muzyki”, mówiąc, że nie chce dłużej odmawiać publiczności szansy na oficjalne wysłuchanie niedokończonej muzyki wydając oficjalnie “Leak 04-13 (Bait Ones)” w postaci cyfrowej, wraz z dwoma utworami nagranymi podczas tych samych sesji: „Do You Love Her Now” i „He”.

Album demo spotkał się z szerokim uznaniem zarówno wtedy, gdy został pierwotnie ujawniony, jak i później oficjalnie wydany. Wielu uznało album za wyprzedzający swoje czasy i mający znaczący wpływ na późniejszą muzykę R&B i muzykę popularną w ogóle.