Międzynarodowe święto jazzu, groove i funku dobiegło końca. Na 4 scenach usytuowanych w klimatycznych przestrzeniach Zamku w Mosznej (Castle Stage, Garden Stage, Gallery i Chapel) zagrało 22 artystów, w tym m.in. Poluzjanci, Jules Buckley, Theo Katzman, Cody Fry, Dirty Loops, Jazzanova, Anomalie, Scary Pockets, EABS, Marek Napiórkowski, Kinga Głyk, Adam Bałdych & Łukasz Ojdana, Cherise, Acid Groove, Marta Wajdzik Quartet, David Ryan Harris, Bibobit oraz Kuba Więcek Trio. Komentarze artystów, dziennikarzy oraz uczestników wydarzenia oddają wyjątkową atmosferę Jazz Around Festival

WIELKI POWRÓT POLUZJANTÓW

Festiwal zainaugurował projekt DJ Amir presents Jazzanova (Live): Strata Records. Następnie na scenie pojawiło się szwedzkie trio Dirty Loops, a zaprezentowane covery porwały publiczność do zabawy. Kwadrans po godz. 21.00 na Castle Stage zagrał amerykański multiinstrumentalista, wokalista, autor tekstów i producent z Los Angeles – Theo Katzman. Tuż po nim koncert rozpoczęła kultowa grupa Poluzjanci z Kubą Badachem na czele. Zespół powrócił na scenę po 7 latach przerwy. Długo wyczekiwany koncert stanowił muzyczną podróż przez szeroki repertuar zespołu. Nie zabrakło też wzruszających wspomnień i zabawnych anegdot. Całość dopełniła wyjątkowa oprawa multimedialna: gra świateł, pokaz zdjęć, klimatyczne tła dopasowane do poszczególnych utworów (np. „Kosmos”).

– To było dla nas ważne wydarzenie, po latach przerwy znów wystąpiliśmy dla Was na żywo. Dziękujemy Jazz Around Festival 2022 za zaproszenie! – skomentowali swój występ muzycy.

David Ryan Harris, amerykański wokalista, gitarzysta i kompozytor, który występował m.in. z takimi artystami jak John Mayer czy Dave Matthews zachwycił się atmosferą festiwalu:

– W weekend pojechałem do Polski. Poznałem nowych przyjaciół. Zgromadziłem nowe wspomnienia ze starymi przyjaciółmi. Pogłębiłem więź z przyjaciółmi, których już miałem. Tańczyłem. Tworzyłem muzykę z ludźmi, z którymi uwielbiałem dzielić scenę. Uśmiechnąłem się. W środku i na zewnątrz. Dziękuję Jazz Around Festival za gościnę i gratuluję udanego weekendu. Wy i Wasz kraj byliście najmilszymi gospodarzami. Do zobaczenia za rok? 

Cody Fry – wokalista, songwriter, kompozytor i producent, docenił wyjątkową publiczność:

– POLSKA. To naprawdę było szalone. Usłyszeć, jak krzyczycie wraz z moimi piosenkami, było nie z tego świata. Nie mogę się doczekać powrotu. 

Pierwszego dnia Jazz Around Festival zagrali również: Kinga Głyk, określana mianem jednej z najlepszych polskich basistek i wschodzącej gwiazdy muzyki jazzowo-bluesowo-funkowej; ZK Collaboration – autorzy m.in. świetnie przyjętego albumu „Slow Food” oraz Marta Wajdzik –saksofonistka altowa i sopranowa, flecistka, kompozytorka, producentka muzyczna. Na koncert „cudownego dziecka skrzypiec”, czyli Adama Bałdycha w duecie z kompozytorem i pianistą jazzowym Łukaszem Ojdaną ustawiła się długa kolejka, awnętrza kaplicy Zamku w Mosznej pękały w szwach. 

[flickr_set id=”72177720302326664″]