“In These Times” – album, którego autorem jest Makaya McCraven – perkusista, kompozytor i producent z Chicago, wydany nakładem XL Recordings, jest już w sprzedaży! Wydawnictwo to zbiór ponadczasowych kompozycji inspirowanych zarówno szerszymi zmaganiami kulturowymi, jak i osobistymi doświadczeniami McCravena jako osoby z wielonarodowej społeczności muzyków z klasy robotniczej.

Jest to nagranie, które próbował stworzyć przez ponad 7 lat – jako że było ciągle w trakcie procesu, na dalszym planie podczas gdy wydawał serię wydawnictw, w tym: “In The Moment” (2015), “Highly Rare” (2017), “Where We Come From” (2018), “Universal Beings” (2018), “We’re New Again” (2020), “Universal Beings E&F Sides” (2020) i “Deciphering the Message” (2021).

Dzięki zaangażowaniu kilkunastu muzyków i kreatywnych partnerów z jego ścisłego kręgu współpracowników – w tym Jeffa Parkera, Juniusa Paula, Brandee Youngera, Joela Rossa i Marquisa Hilla – muzyka została nagrana w pięciu różnych studiach i czterech salach koncertowych, podczas gdy obszerne prace postprodukcyjne McCraven wykonał w domu.

Album zawiera rozbudowane aranżacje orkiestrowe przeplatane charakterystycznym brzmieniem “organic beat music”, które stało się jego znakiem rozpoznawczym, jest ewolucją i kamieniem milowym dla McCravena jako producenta. Jest to także najmocniejsza i najbardziej klarowna wypowiedź McCravena jako kompozytora.

McCraven posiada unikalny dar omijania granic, mieszania przeszłości, teraźniejszości i przyszłości w wielostrukturowe aranżacje post-gatunkowej, zakorzenionej w jazzie muzyki folkowej XXI wieku. “In These Times” obejmuje jego artystyczny etos, doświadczenia, tożsamość i pochodzenie, jednocześnie wznosząc jego muzykę na nowe wyżyny.