YaniKa, czyli Magdalena Grzymkowska, to pochodząca ze Szczecina kompozytorka, tekściarka i wokalistka nowego pokolenia, tworząca w nurcie neo soul i r’n’b. Jej muzykę cechuje zarówno czułość i sensualność, a tworzone przez nią teksty są odzwierciedleniem jej osobowości i odczuć. 

YaniKa dała o sobie znać udzielając się wokalnie w housowym numerze “New Things”, który powstał przy współpracy z Michałem Martyniukiem. Wcześniej udzielała się na scenie muzycznej, konsekwentnie dążąc do stworzenia autorskiego, autentycznego materiału, odzwierciedlającego jej wyjątkową osobowość i wrażliwość muzyczną, dla której przyjęła swój pseudonim.


29 października 2021 roku odbyła się premiera debiutanckiego mini albumu wokalistki, którego zapowiedzią był ciepło przyjęty singiel “Try Baby” udostępniony w formie live session.

“Tough Lovin EP” to opowieść o uczuciach pełnych wątpliwości towarzyszących relacji, o tych które nas wznoszą, a z drugiej strony ciągną w dół. Uczucia towarzyszące wokalistce można wyłapać w tekstach i w nastroju numerów epki.

Nad albumem, pracowała wspólnie z Szymonem Justyńskim – prywatnie partnerem artystki, w domowym studio, do czego w dużej mierze przyczyniła się pandemia, która uniemożliwia zrealizowanie albumu w zaplanowanej pierwotnie wersji, nadając jej wyjątkowy klimat. Intymność, nostalgia, poczucie upływającego czasu, dają się odczuć w numerach EPki.

W tych czterech utworach znajdujących się na EPce możemy usłyszeć bliskie twórcom elementy neo soulu, r’n’b i dream pop, choć, jak mówi sama artystka “z Szymkiem określamy cały klimat płyty jako NEW NOSTALGIA ;)” 

Projekt jest współfinansowany przez Mecenat Kulturalny Miasta Szczecin.