W nowej serii filmów ku czci Amy Winehouse, o której wspominaliśmy tutaj, muzycy z całego świata zastanawiają się nad kunsztem zmarłej piosenkarki i sposobami, w jakie zainspirowała ich w życiu i muzyce. Nile Rodgers i Yungblud rozpoczęli serię poświęconą Amy.

„Kiedy po raz pierwszy usłyszałem Amy, naprawdę wyróżniała się w tłumie. Nie była taka jak inni artyści” – powiedział Rodgers. „Zawsze byłem zazdrosny o artystów, którzy mają moc i wolność robienia tego, co chcą. Po prostu mówią to, co chcą powiedzieć i mają nadzieję, że ich usłyszymy”.

Następnie pochwalił Winehouse jako osobę, która zainspirowała go do bycia sobą, mówiąc:

Amy, wydawała się mieć taką moc, że po prostu mówiła „Słuchaj, tak mam żyć”. Sama była dość uparta i potężna. I mam do tego ogromny szacunek”.


W swoim dwuczęściowym wkładzie (o pierwszej części pisaliśmy, tutaj), Yungblud przypomniał dokładnie moment, w którym zakochał się w muzyce Winehouse, dzięki jej ekspresyjnym tekstom, a konkretnie albumowi „Back to Black”, który został wyprodukowany przez Marka Ronsona.

W swoim drugim odcinku Yungblud powtórzył sentyment Rodgersa, mówiąc:

„Kiedy znajdziesz artystę, który jest tak niezaprzeczalny dla siebie, i nie boi się być indywidualny, i nie boi się przekraczać granic, to dosłownie są częścią budowania fundamentów tego, na czym opierasz swoje życie.”