Nowego utworu „Dry Bones” Gregory Portera, pierwszego singla albumu „Still Rising”, napisanego i wyprodukowanego przez Troya Millera (współpracującego z takimi artystami jak Diana Ross, Rag’n’Bone Man i Emeli Sandé), mogliśmy posłuchać już jakiś czas temu. Od piątku możemy również wysłuchać całego albumu „Still Rising”. Dzisiaj, artysta podzielił się z fanami klipem do wspomnianego singla.


„Still Rising” to wykwintna kolekcja muzycznych przysmaków. Pierwsza płyta zawiera pięć premierowych utworów, dwie nowe aranżacje i dziewięć najpopularniejszych kompozycji Portera. Druga płyta zawiera niezwykłe covery i duety między innymi z Palomą Faith, Mobym, Jamiem Cullumem, Jeffem Goldblumem czy Ellą Fitzgerald.

Album zawiera moją muzykę, ale to nie „Greatest Hits”. Coś takiego wydaje się pod koniec artystycznej kariery, a ja nadal czuję się młodo, jeśli chodzi o moją. Mam jeszcze wiele do powiedzenia. W karierze artysty zawsze jest coś, o czym ludzie nie wiedzą, chciałem zwrócić ludziom na to uwagę. Tytuł kolekcji nawiązuje do mojego ostatniego albumu „All Rise”, ponieważ ponawiam coś, co jest stałe w mojej twórczości i utworach. Jest to optymizm w życiu i miłości. Jest to dla mnie nadal nieskończona historia, zarówno muzyczna, jak i prywatna. Wciąż się jej uczę. Wciąż się wznoszę („Still Rising”) – mówi Porter.