Od „Fortunate” po „This Woman’s Work” i „Pretty Wings”, Maxwell podarował współczesnej muzyce R&B jedne z najbardziej zapadających w pamięć przebojów. Jednak pomimo jego jedwabistego falsetu, który doprowadził go do milionów albumów sprzedanych na całym świecie, 3 zwycięstw GRAMMY i niezmiennego uznania krytyków, przez jego 25-letnią karierę, nie doczekał się ani jednego singla, który byłby certyfikowany przez Recording Industry Association of America jako platynowy.

To się zmieniło w tym tygodniu.

Miesiąc przed 25. rocznicą wydania debiutanckiego albumu Maxwella, „Maxwell’s Urban Hang Suite”, RIAA zaktualizowała zasady certyfikacji, dzięki czemu dwa single – „Ascension (Don’t Ever Wonder)” oraz „Sumthin Sumthin” zmieniły swój status. Pierwszy jest od teraz platynowy – co oznacza, że ​​został sprzedany w Stanach Zjednoczonych, drugi osiągnął pułap 500 000 sprzedanych egzemplarzy, dzięki czemu ma status złotego.

Nowy certyfikat oznacza, że ​​Maxwell po raz pierwszy zobaczył swoje nazwisko wydrukowane na platynowej plakietce singla. Oprócz udowodnienia, że ​​sprzedaż nie zawsze oznacza wpływ lub jakość, należy również zauważyć, że certyfikaty RIAA niekoniecznie odzwierciedlają aktualne wyniki sprzedaży projektu. W związku z tym jest prawdopodobne, że Max miał w swojej karierze wiele piosenek, które sprzedały się w liczbie ponad 1 miliona egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych, ale jego wytwórnia nigdy nie zapłaciła za audyt wyników sprzedaży.