Album z remiksami GoGo Penguin wydaje się być naturalnym rozwojem grupy. Od czasu powstania formacji, czyli dziesięć lat temu, to trio z Manchesteru (pianista Chris Illingworth, perkusista Rob Turner i basista Nick Blacka) zostało na całym świecie okrzyknięte elektryzującym zespołem, który swoimi występami na żywo z powodzeniem łączy elementy muzyki elektronicznej i klubowej z dziedzictwem jazzu. Grupa osobiście zwerbowała szereg najwybitniejszych artystów-producentów i remikserów na świecie. Materiał zawiera przekrój kompozycji z prawie wszystkich albumów Brytyjczyków.

Album „GGP/RMX” ukaże się 7 maja.

Jako pierwszy prezentuje się singiel „F Maj Pixie (Squarepusher Remix)” zremisowany przez francuskiego producenta Rone. Tworzy on zupełnie nową, wręcz odblaskową wersję „F Maj Pixie” łącząc akustyczne i techniczne dźwięki w ekscytujący efekt.

Drugim singlem został utwór „Don’t Go” zremiksowany przez Portico Quartet, który jest zespołem instrumentalnym z Londynu. Są znani z używania Hang, nowoczesnego instrumentu perkusyjnego. Ich debiutancki album, Knee-Deep in the North Sea, został nominowany do nagrody Mercury Prize 2008 i był albumem Time, Jazz, Folk i World z 2007 roku.