Griff to producentka, autorka piosenek i specjalistka od wizualizacji w jednej osobie. Urodziła się w chińsko-jamajskiej rodzinie, nieopodal Watford. Zaczęła tworzyć muzykę, pożyczając od brata Logic Pro.

Sama nauczyła się produkować i pisać piosenki w tajemnicy przed kolegami i koleżankami ze szkoły (wielu dowiedziało się o jej talencie, gdy Annie Mac puściła w radiu jej „Mirror Talk”). Dziewczyna, która uczyła się na samych piątkach, swoje liczne talenty przekłada również na karierę muzyczną. Nie tylko więc pisze piosenki i je produkuje, ale również projektuje ubrania, kręci klipy i zajmuje się oprawą swych występów. Jest nieustraszona (a zarazem pełna wielkich nadziei i obaw, jak każda 19-latka), co czyni ją absolutnie wyjątkową. 

Jej pierwsze nagranie w 2020 roku, mianowicie utwór „Good Stuff”, o którym pisaliśmy tutaj, dowodzi emocjonalnej dojrzałości i ponadprzeciętnych umiejętności.

Griff przygotowała dla nas kolejny utwór. Tym razem jest to część projektu „Disney Christmas Advert 2020”. Kawałek nosi tytuł „Love Is A Compass”, i dostępny jest w wersji studyjnej oraz live.