Celeste – artystka, którą zachwycają się media i trendsetterzy, zwyciężczyni prestiżowego plebiscytu BBC Sound of 2020 i laureatka nagrody BRITS 2020 Rising Star – jakiś czas temu ogłosiła szczegóły debiutanckiego albumu.

Po singlu „I Can See the Change” wyprodukowanym przez FINNEASA, brata Billie Eilish, Celeste prezentuje utwór „Little Runaway”. Wygląda na to, że debiutancki album Celeste zatytułowany „Celeste” będzie bardzo balladowy.

Celeste tak opowiada o nowym utworze:

Little Runaway” jest opowieścią o utracie wiary, nawet chwilowej, a także o szukaniu odpowiedzi u duchów i sił nadprzyrodzonych, gdy przyziemne rozwiązania przestają mieć jakikolwiek sens. Moją ulubioną linijką tekstu jest fragment „dobre wieści, przydałyby mi się”. Wierzę, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, a „Little Runaway” to rozmowa z moim nadprzyrodzonym opiekunem. Zwrotki zrodziły się z saksofonowych sampli, które graliśmy na luzie w studiu i ostatecznie przekształciły się w melodię. Z tyłu głowy zawsze będę mieć ten instrument, nawet pomimo jego braku w ostatecznej wersji piosenki.


Brytyjsko-jamajska wokalistka odkryła miłość do muzyki dzięki dziadkowi, który zapoznał ją z płytami klasyków soulu. We dwójkę słuchali bez końca Arethy Franklin i Elli Fizgerald. Mała Celeste śpiewała razem z nimi, a jednocześnie odkrywała, że utożsamia się z emocjami, które przekazują legendy muzyki. Bez profesjonalnych lekcji śpiewu, już jako 18-latka, Celeste zaczęła występować – coverowała klasyczne utwory soulowe, funkowe i jazzowe. Wreszcie nabrała pewności, by zacząć komponować autorski materiał.

Od czasu podpisania kontrakt z Polydor Celeste wydała kilka singli, w tym „Lately”, „Father’s Son” i „Strange”, które otrzymało olbrzymie wsparcie od BBC Radio 1. Wokalistka słynie z niesamowitych występów na żywo. Artystka miała również okazję supportować Michaela Kiwanukę, Janelle Monae, Neneh Cherry, nagrała też duet z Paulem Wellerem. Jej koncert w Shepherd’s Bush Empire wyprzedało się w kilka dni.