Magda Kluz, która może pochwalić się bardzo udanymi singlami „Rzeka” oraz „Slow and Quiet”, nagrała debiutancką EPkę. Wydawnictwo nosi tytuł „Akweny” i jest już dostępne w przedsprzedaży.

Premiera płyty została zaplanowana na 18 września 2020 roku.

„Akweny” to debiutancka EPka delikatnej i hipnotyzującej Magdy Kluz znanej wcześniej jako połowa znakomitego duetu SEALS. W nowym, solowym projekcie artystka łączy szczere i osobiste teksty z organicznym, gitarowym brzmieniem, które jest najbliższe jej sercu. 

Jej pierwszy singiel pt. „Rzeka”, który zdążył już podbić serwisy streamingowe, został wydany w ramach akcji FONOBO Pitcher prowadzonej przez wytwórnię FONOBO Label. Zaraz po sukcesie tego utworu Magda dołączyła do grona artystów labelu, którego nakładem ukaże się wspomniana EPka. 


Na wydawnictwie znalazł się zestaw zwiewnych i eterycznych piosenek napisanych zarówno po polsku, jak i po angielsku, które wypłynęły prosto z serca Magdy Kluz. EPkę „Akweny” w wersji fizycznej można zamawiać pod tym adresem. Równolegle już teraz można dodawać ją do bibliotek muzycznych w serwisach cyfrowych.