Celeste – artystka, którą zachwycają się media i trendsetterzy, zwyciężczyni prestiżowego plebiscytu BBC Sound of 2020 i laureatka nagrody BRITS 2020 Rising Star – ogłosiła szczegóły debiutanckiego albumu. BBC Sound of to jeden z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów, który wyłania najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia.

Historia pokazuje, że wielu zwycięzców nagrody stało się wielkimi muzycznymi gwiazdami. Wśród nich znaleźli się m.in. Adele, Sam Smith, Years & Years czy Ellie Goulding. W grudniu 2019 Celeste została także laureatką nagrody Brits Rising Star. 40. ceremonia wręczenia Brits odbędzie się 18 lutego w O2 Arena w Londynie. Artystka wystąpi podczas gali.

Krążek zatytułowany po prostu „Celeste” ukaże się 4 września 2020.

Brytyjsko-jamajska wokalistka odkryła miłość do muzyki dzięki dziadkowi, który zapoznał ją z płytami klasyków soulu. We dwójkę słuchali bez końca Arethy Franklin i Elli Fizgerald. Mała Celeste śpiewała razem z nimi, a jednocześnie odkrywała, że utożsamia się z emocjami, które przekazują legendy muzyki. Bez profesjonalnych lekcji śpiewu, już jako 18-latka, Celeste zaczęła występować – coverowała klasyczne utwory soulowe, funkowe i jazzowe. Wreszcie nabrała pewności, by zacząć komponować autorski materiał.


Od czasu podpisania kontrakt z Polydor Celeste wydała kilka singli, w tym „Lately”, „Father’s Son” i „Strange”, które otrzymało olbrzymie wsparcie od BBC Radio 1. Wokalistka słynie z niesamowitych występów na żywo. Artystka miała również okazję supportować Michaela Kiwanukę, Janelle Monae, Neneh Cherry, nagrała też duet z Paulem Wellerem. Jej koncert w Shepherd’s Bush Empire wyprzedało się w kilka dni.