Z początkiem września w Szczecinie, będzie można posłuchać mnóstwa jazzu! Wszystko za sprawą Szczecin Jazz Festival! Jazzowe spotkania rozpoczną się już 1 września w Filharmonii Szczecińskiej koncertem Marcin Wasilewski Trio z albumem „Artic Riff” oraz projektem Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents. Kolejne koncerty odbywać się będą, m.in. w klubie Jazzment przy ul. Kurkowej 4, finał z udziałem Avishai Cohen Trio odbędzie się 8 września w Netto Arena.

Program Szczecin Jazz 2020:

Bilety na koncerty dostępne są tutaj.

Szczecin Jazz to międzynarodowy festiwal oraz całoroczny projekt muzyczny promujący muzyką jazzową. Powstał w 2016 r. z inicjatywy Sylwestra Ostrowskiego – saksofonisty jazzowego i dyrektora artystycznego festiwalu, oraz Szczecińskiej Agencji Artystycznej – producenta wydarzenia.

Festiwalowi przyświeca idea Jazz comes to you! – wyjścia z jazzem do szerokiego grona odbiorców poprzez tworzenie urozmaiconych form przekazu. Łatwy dostęp do wydarzeń, przystępne ceny biletów i różnorodna oferta, to istotne założenia Szczecin Jazz. Koncertom gwiazd światowego formatu towarzyszą działania edukacyjne i wydawnicze, występy muzyczne w niecodziennych miejscach oraz niekonwencjonalne działania promocyjne.

Szczecin Jazz jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się inicjatyw jazzowych w Polsce. Swą renomę utrwala również na płaszczyźnie międzynarodowej, będąc partnerem projektu Jazz Sister Cities, zainicjowanego przez kolebkę światowego jazzu – miasto Kansas City.