Brytyjski raper Stormzy cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród krytyków jak i fanów. Do fanów zalicza się, m.in. legenda hip-hopu JAY-Z. Kiedy tylko pojawiła się oferta współpracy ze strony amerykańskiego rapera Stormzy odmówił.

O swoich powodach opowiedział w wywiadzie w The Jonathan Ross Show. Poza współpracą z Jayem Z raper opowiadał także o współpracy z Edem Sheeranem. Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej.

Przypominamy, że Stormzy już niedługo zawita ponownie do naszego kraju. Więcej informacji o koncercie znajdziecie tutaj.

Stormzy, czyli naprawdę Michael Omari, określany jest grime’owym fenomenem, talentem na miarę legend tej odmiany hip-hopu, Dizzee’ego Rascala czy Wileya. Anglik już nie raz został doceniony za swoją twórczość choćby podczas MOBO Awards (dwukrotnie Best Grime Act) oraz przez stację BBC.

Poza milionem sprzedanych singli na całym świecie, w tym hitem “Shut Up”, który na Wyspach został złotym singlem, Stormzy może pochwalić się ponad 110 milionami odsłon jego kanału na YouTubie.