„Texas Sun” to tytuł EPki, która jest wynikiem kolaboracji zespołu Khruangbin oraz Leona Bridgesa. EPka ukaże się 7 lutego nakładem wytwórni Dead Oceans. Tytułowy utwór to pierwszy zwiastun wydawnictwa.


„Texas Sun” to płyta stworzona z myślą o słuchaniu jej podczas długich przejażdżek samochodem. Materiał powstał w składzie Laura Lee (gitara basowa), Mark Speer (gitara), Donald „DJ” Johnson (perkusja) oraz Leon Bridges (wokal). 

„Staramy się podchodzić do muzyki intuicyjnie, bez konkretnych intencji, pozwalamy się jej prowadzić. Takie samo podejście przyjęliśmy w przypadku Leona. Dla nas oznaczało to otwarcie naszego świata na inną osobę. Ale wszystko to jest jak Teksas” – mówi Lee. 

Historia „Texas Sun” zaczęła się w drodze, a swój finał odnalazła w studiu. Kiedy w trakcie jednej z sesji powstał utwór, który idealnie współgrał z wokalem Leona, zespół od razu wysłał go artyście. Bridges już następnego dnia odesłał go wraz ze swoimi partiami. Cała czwórka wkrótce potem znalazła się w studiu z inżynierem Stevem Christensenem.