Maja Koman to 24 letnia kompozytorka i wokalistka urodzona w Poznaniu, pochodząca jednak z małej miejscowości Stęszew. Maja pierwszy raz na scenie stanęła w wieku 3 lat śpiewając francuską piosenkę ”kurki trzy”, wychowywała się wśród nut i melodii francuskich rozsiewanych przez matkę, oraz farb i błysku flesza którymi żył ojciec. Jako kilkuletnia dziewczynka uczęszczała na lekcje pianina ale od samego początku zniechęcały ją nuty i mozolne ćwiczenia, wolała sama tworzyć melodie i swoje piosenki płynące prosto z serca. Śpiewała na wszystkich przyjęciach rodzinnych i szkolnych. Scena od dziecka była jej domem. Całe lata poszukiwała się artystycznie w różnych dziedzinach był to taniec, fotografia, malarstwo a nawet charakteryzacja ,którą przez chwile studiowała. Twierdzi że połączenie tego wszystkiego pozwala jej teraz na swobodne malowanie dźwiękami.

Maja śpiewała w chórach kościelnych i gospelowych, miała dwie kapale rockowe, dopiero po latach osłuchiwania się z muzyką, ciąży, dłuższym pobycie we Francji i wielu życiowych potyczkach odnalazła swoją muzyczną drogę. Tworzy dwa autorskie projekty jeden akustyczny i melancholijny czyli Maja Koman & ukulele, z towarzyszeniem skrzypiec i kontrabasu, oraz elektroniczny Koko Mani z towarzyszeniem beat boxu. Mimo tak młodego wieku Maja bardzo dojrzale wypowiada się artystycznie, sama pisze teksty i komponuje muzykę do swoich piosenek, sama szyje i projektuje stroje na koncerty a każdy
opowiada jakąś historię, ma pomysł na sesje zdjęciowe i cały swój wizerunek co czyni ją niepowtarzalną. Nadal maluje choć rzadko ale malarstwo jak twierdzi pozwala jej inaczej podchodzić do muzyki i pisania. Wykonuje autorskie piosenki w języku francuskim i angielskim, oraz ciekawie zaaranżowane covery. Rozgłos przyniosło jej niezwykłe wykonanie znanej dziecięcej ballady ”stary niedźwiedź mocno śpi” (w jednym z telewizyjnych show). Obecnie nagrywa dwie płyty o przewrotnych tytułach ”pour quoi pas” (fr. dlaczego nie) z ukulele oraz ‘zoo” z projektem Koko Mani. Choć słychać o Mai od niedawna zdążyła zagrać z Czesławem Mozilem, suportować Fisza i Emade, Alisdair’a Bouch’a, Kev’a Fox’a czy Strachy na Lachy. Zabrzmiała na wielu polskich festiwalach takich jak Tuczno, Sounds for freedom, Malta festiwal, Skyway czy Kontakt. Zdobyła z Tomaszem Cebo specjalne wyróżnienie na festiwalu piosenki i ballady filmowej w Toruniu występując w repertuarze Preisnera z filmu Weronika postanawia umrzeć. Start jest imponujący z niecierpliwością czekamy ciąg dalszy. Więcej o twórczości Mai na stronie tutaj.

inf./fot. prasowe