Nagrodzeni Grammy, BRIT, Złotym Globem i Oscarem Sam Smith świętują dziesięciolecie wydania multiplatynowego „In the Lonely Hour”. Nagrodzony Grammy, mający dziś status sześciokrotnie platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych krążek jest najlepiej sprzedającym się debiutem poprzedniej dekady. Na płycie znalazły się m.in. brytyjski numer 1 „Money On My Mind” czy „Stay With Me” – pierwszy utwór Sama notowany na Billboard Hot 100. Z tego krążka pochodzą także inne hity – „I’m Not The Only One”, „Like I Can” i „Lay Me Down”.

Premiera albumu na CD i LP dostępna będzie od 2 sierpnia

Ostatnio Sam podbili listy przebojów na singlem „Unholy”, który przyniósł artyście Grammy, a także pierwszy numer 1 na liście Billboard Hot 100 i ósmy na UK Charts. Utwór ma także wymiar historyczny – Sam i Kim Petras stali się pierwszymi niebinarnymi i transpłciowymi artystami, którzy trafili na szczyt zestawień w obu krajach. „Unholy” jest jednym z niewielu brytyjskich singli, które osiągnęły status BRIT Billion w streamingu.


Sam mają na koncie ponad 47 mln sprzedanych albumów, 374 mln sprzedanych singli i 78 mld streamów. Do tego dochodzi 5 nagród Grammy, 3 BRITs, Złoty Glob, Oscar, trzy albumy notowane na szczycie listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, osiem singli będących numerami 1 i 21 hitów na Billboard Hot 100. Sam mogą się pochwalić także dwoma rekordami Guinnessa – za najwięcej tygodni w Top 10 UK Album Chart (nieprzerwanie przez 69 tygodni), a także za pierwszy utwór do filmu o przygodach Jamesa Bonda, który osiągnął numer 1 na brytyjskiej liście przebojów (nagrodzony Oscarem i Złotym Globem „Writing’s on the Wall”).