Kehlani nakładem Atlantic Records wydała swój czwarty album “Crash”. Album zawierający 13 utworów zawiera single „After Hours” i „Next 2 U”. Jeśli chodzi o kolaboracje, Kehlani ogranicza je do minimum, usłyszmy trzech gości: Jill Scott, Young Miko i Omah Lay.

Przy produkcji, artystka współpracowała z Dixsonem, Oakiem, Alexem Goldblattem, Khrisem Riddickiem, Jackiem Rochonem, Aidanem, GuiltyBeatzem i nie tylko. Współpracownikami przy pisaniu piosenek byli Ant Clemons, Destin Conrad, Phabo, Reggie Becton i inni.


Na “Crash”, Kehlani wędruje przez różne style muzyczne, eksplorując hip-hop („What I Want”), Afrobeats („Tears” z udziałem Omaha Laya), country („Lose My Wife”), rock („Crash”) i dancehall („Po godzinach”). Dźwięki na “Crash” są bardziej szorstkie i ostrzejsze niż te z poprzedniego albumu, “Blue Water Road”.

Album “Blue Water Road” wydany w 2022 roku, uchwycił Kehlani w bardziej refleksyjnym stanie po następstwach wydanego w 2020 roku albumu „It Was Good Until It Wasn’t”. Na “Crash” Kehlani wydaje się być uzdrowiona i mniej zainteresowana rozpamiętywaniem bólu z przeszłości, zamiast tego chodzi o wykorzystanie chwili obecnej i wypróbowanie nowych rzeczy.