Singiel „spokojnie panowie” to zapowiedź zbliżającego się wielkimi krokami debiutanckiego albumu Alicji. Premierowy utwór może nieco zaskoczyć wszystkich fanów artystki energetycznym brzmieniem, które nadal jednak utrzymane jest w bliskim jej sercu soulowo-bluesowym klimacie.  

Odświeżonemu brzmieniu towarzyszy mocny i szczery tekst. “spokojnie panowie” jest ironiczną opowieścią poruszającą niezwykle ważny temat. Alicja przygląda się zjawisku przemocy i wytyka agresywne męskie zachowania, z którymi nierzadko przychodzi się mierzyć kobietom. W tekście nawiązuje do realnych sytuacji, które przydarzyły się osobom z jej bliskiego otoczenia. 

Alicja przyznaje, że potrzebowała czasu, aby nabrać odwagi do pokazania siebie taką, jaką jest naprawdę.  Nowy singiel to zapowiedź nadchodzącego materiału, na którym znajdziemy niezwykle osobiste teksty, poruszające tematy ważne dla Alicji oraz jej bliskich. Artystka zawarła w nich swoje odważne przemyślenia oraz przeżycia z ostatnich kilkunastu miesięcy. 


Muzycznie materiał nadal bazuje na brzmieniach bluesowych, soulowych oraz r’n’b, które są najbliższe jej sercu. Długo leżące w szufladzie kompozycje zostały odświeżone dzięki współpracy z producentami, którzy zostali zaangażowani w ten projekt. 

Alicja wystąpi na festiwalu NEXT FEST, który odbywać się będzie w dniach 18-20 kwietnia w Poznaniu.