Ogłaszamy I edycję Jazz Hop Festiwal, podczas którego na jednej scenie spotkają się artyści reprezentujący czołówkę polskiego jazzu, oraz twórcy polskiego hip hopu. Tylko tutaj, w znakomitej sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, usłyszycie utwory obrazujące historię polskiego jazzu, połączone z żywiołem rodzimego hip hopu. Zderzenie pokoleń, premierowe aranżacje, melanż stylów i wielkie, artystyczne osobowości!

Jazz – to najlepsi artyści, należący do  czołówki polskiego i światowego jazzu, bez których  historia tego gatunku nie byłaby tak barwna i inspirująca. Hop – to uznana i niekwestionowana czołówka polskiego hip hopu z milionowymi odsłonami w mediach społecznościowych i rzeszą fanów.

Wektory ich pomysłów i talentów zwrócą się ku sobie właśnie w Katowicach, więc bądźcie przygotowani na nieoczywiste połączenia i eksperymenty, które zelektryzują liczną Publiczność NOSPR. Taka mieszkanka tylko na Jazz Hop Festiwal. 

Wystąpią: Kuba Badach, Adam Bałdych, Michał Barański, Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime, Victor Davies, Paweł Dobrowolski, Urszula Dudziak, EABS, Fisz, Grubson, Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Mika Urbaniak, Dominik Wania, Kuba Więcek.

Bilety będą dostępne w kasach NOSPR, online oraz przez platformę bilety24.