Klaudia Szafrańska, artystka znana jako połowa duetu XXANAXX wkracza na rynek z debiutancką płytą, na której delikatny wokal miesza się z pulsującym soulem, mięsistym R&B oraz charakterystycznym basem. Wciąż jest to elektronika, w której wokalistka czuje się najlepiej, aczkolwiek zespolona z żywymi instrumentami.

Wyjście z duetu damsko-męskiego sprowokowało wejście w kobiecość, a zatem warstwa liryczna utworów dotyka tematów, które były z artystką przez długie lata. Odzwierciedla przeżycia, które zbierała i kolekcjonowała. Jej nadzieje, tęsknoty, namiętności.

„Wciąż najlepiej śpiewa mi się o miłości, lecz teraz częściej też o szukaniu miłości do samej siebie. Każda cząstka tej płyty to ja, a dźwięki i słowa, mimo długiej drogi jaką przeszła ta płyta, wciąż mocno ze mną rezonują.” – mówi Klaudia.

Pierwszą odsłoną solowego albumu „Ko-oddech” Klaudii był utwór „Niedoskonały”, z tekstem Arka Sitarza (Rasmetalism), wyprodukowany przez Chloe Martini. Ta nowoczesna kompozycja to połączenie współczesnej elektroniki z przebojowym popem lat 80′. Kolejne single, które zapowiadało album wokalistki to „Ko-oddech” „Paryż Północy” feat. Jan Rapowanie oraz „Nucę to od lat” feat. Ofelia. Ostatnim singlem promującym album był „Głód”, do którego teledysk wyreżyserowała Ola Bodnaruś.

Teksty na płytę Ko-oddech napisali: Agnieszka Musiał, Marika, Arek Sitarz, Monika Mimi Wydrzyńska, Bovska, Ofelia, Martina M i Gverilla. Klaudia współpracowała ze wspaniałymi producentami muzycznymi, którzy maksymalnie oddali w muzyce to, co chciała pokazać słuchaczom.

„Genialny Tribbs, który odpowiada za ponad połowę utworów na mojej płycie. Chloe Martini, która stworzyła ze mną utwór „Niedoskonały”. Moo Latte, z którym udało nam się zrobić dwie cudowne piosenki „Głód” oraz „Już nie moknę”. Pham, który wyprodukował „Na głos”. To cudowne móc współtworzyć te płytę z tak utalentowanymi osobami.” – wspomina Klaudia.