Amy Winehouse pozostawiła niezatarty ślad zarówno w przemyśle muzycznym, jak i popkulturze swoim uduchowionym głosem i odważną estetyką inspirowaną latami 60. “Beyond Black” zawiera historie i anegdoty dotyczące wielu postaci związanych z Amy, specjalnie zamówione zdjęcia pamiątek, stylizowane i ubrane zestawy tematyczne zawierające ubrania, rzeczy i teksty Amy, a także niepublikowane wcześniej zdjęcia archiwalne. Tom ten przedstawia intymny portret celebrujący twórcze dziedzictwo artystki.

Całość przeplatają osobiste refleksje na temat życia i pracy, przekazane przez jej przyjaciół, współpracowników i fanów. Należą do nich Ronnie Spector, Vivienne Westwood, Bryan Adams, Little Simz, Carl Barat, bliski przyjaciel Catriona Gourlay, Douglas Charles-Ridler (właściciel Hawley Arms), tatuator Henry Hate, chrześniaczka Dionne Broomfield i DJ Bioux. Każdy z nich ma osobistą historię do opowiedzenia, a ich anegdoty i refleksje składają się na złożony obraz bardzo podziwianej, ale niespokojnej gwiazdy. Redaktorka ds. kultury, Emma Garland, umieszcza te spostrzeżenia we wstępie, który podkreśla główne wydarzenia i osiągnięcia w życiu i pracy Amy oraz kluczowe postacie, które odegrały w tym rolę. apply for an online loan.

Uporządkowana chronologicznie książka, zawiera arkusze tekstów, szkice i efemerydy, a także kontekstowe zdjęcia i fotosy, w tym albumy, single i grafiki promocyjne. Opowieść przerywają zdjęcia zestawów pokojowych, z których każdy został stworzony, zaprojektowany i wystylizowany specjalnie na potrzeby książki Naomi Parry, aby przywołać okres lub aspekt życia lub osobowości Amy, włączając ubrania, rzeczy, teksty i inne pamiątki Amy.

Książkę w promocyjnej cenie 69 zł, możecie zamówić tutaj.

Przypominamy, że już niedługo trafi do kin film fabularny „Back to Black. Historia Amy Winehouse”, który przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując lata spędzone w tętniącym życiem londyńskim Camden, które nazywała domem, oraz drogę do światowej sławy. Film skupi się na niezwykłym geniuszu, kreatywności, poczuciu humoru i szczerości Amy, które towarzyszyły jej we wszystkim, co robiła, a także spróbuje zrozumieć jej demony. „Back to Black. Historia Amy Winehouse” to bezkompromisowe spojrzenie na współczesną machinę sławy i wielki hołd dla wyjątkowego talentu, który zdarza się raz na pokolenie. Więcej o filmie przeczytacie, tutaj.