Skepta powraca! Najnowszy utwór artysty „Gas Me Up [Diligent]” to produkcja Cardo. Fani nazwali go „Diligent” po viralowym zwiastunie, który pojawił się w kwietniu zeszłego roku.

Piosenka nawiązuje do rapowych korzeni Skepty oraz stanowi zapowiedź długo oczekiwanego albumu „Knife and Fork”. Stanowi także kolejny dowód na to, że Skepta jest jednym z najważniejszych brytyjskich raperów. Premierze piosenki towarzyszy teledysk, który rozpoczyna się na dachu nowojorskiego jubilera TraxNYC. Sceny nakręcono w całym Londynie. W klipie możemy zobaczyć także Clinta 419. Klip jest dziełem Skepty oraz jego współpracownika Stevo1k.


Niedawno Skepta zapowiedział festiwal Big Smoke Festival, który odbędzie się 6 lipca w Londynie. Poza nim, na scenie pojawią się m.in. Mas Tiempo i The Streets. Więcej informacji znajduje się na stronie Festival Republic. Bilety są już w sprzedaży!

Singiel „Gas Me Up [Diligent]” znalazł się w debiutanckim filmie Skepty „Tribal Mark”, którego premiera odbyła się w środę 24 stycznia. „Tribal Mark” przedstawia historię nigeryjskiego imigranta w Londynie. Skepta nie tylko wystąpił w filmie, ale i był jego współreżyserem i producentem wykonawczym. Co ważne, obsada filmu i zespół produkcyjny w znacznej części składały się z mniejszości etnicznych. To przełomowy projekt firmy Skepty, 1+1 Production.