Kanadyjski zespół BADBADNOTGOOD powraca z nowym singlem “Take What’s Given” z udziałem pochodzącego z Houston wokalisty reggie. Już teraz dostępny jest cyfrowo, zaś limitowana edycja 7″ dostępna będzie 22 marca. Nagrany w Los Angeles w Valentine Studios, podczas sesji w 2023 roku, “Take What’s Given” to inspirowany country utwór, który promieniuje uduchowionym występem wokalnym reggie i inspirowanymi funkiem, zabarwionymi instrumentami dętymi aranżacjami BADBADNOTGOOD.

“Robiliśmy kilka sesji w okolicach Coachelli 2022 i Reggie wpadł kiedyś do studia. Uderzył nas jego wyjątkowy kunszt i energia, zaprezentował nam kilka swoich niewydanych utworów, które były po prostu niesamowite. Groove do “Take What’s Given” powstał, gdy wygłupialiśmy się podczas ustawiania i po prostu dobrze się z nim bawiliśmy, reggie zaczął freestylować, co potem stało się tekstem. “Take What’s Given” szybko stała się zaraźliwą piosenką i skończyliśmy ją w kilku ujęciach. Stylistycznie bardzo różni się od wszystkiego, co wydaliśmy wcześniej, ale świetnie się przy niej bawiliśmy i utkwiła nam w głowach na rok, kiedy pracowaliśmy nad innymi rzeczami”.


Od czasu wydania pod koniec 2021 roku uznanego albumu “Talk Memory”, BADBADNOTGOOD nieustannie pracuje nad różnymi kolaboracjami i koncertuje na światowych festiwalach. Ten alt-jazzowy zespół otrzymał również swoją piątą nominację do nagrody GRAMMY, tym razem w kategorii Best Remixed Recording za remiks utworu Turnstile “Alien Love Call”, pochodzącego z EP-ki “New Heart Designs”.

BADBADNOTGOOD powrócą na koncertowe sceny w 2024 roku, mając już potwierdzone występy na Cross The Tracks Festival (Londyn), Primavera Sound (Barcelona), Bonnaroo (USA) i główny występ w Zorlu Performing Arts Center w Stambule. Wracają również do studia pracując nad kolejnymi utworami, które powinny pojawić się w tym roku.