Od pierwszych zalążków pomysłu po twórczy chaos związany ze zgromadzeniem ponad 40 gwiazd w jednym studiu nagraniowym. The Greatest Night in Pop – nowy dokument reżysera Bao Nguyena („Be Water”) opisuje każdą przeszkodę i historię zza kulis co doprowadziło do powstania kultowej piosenki, którą wszyscy znamy i kochamy – „We Are the World”. Utwór występujący w barach karaoke i na recitalach szkolnych na całym świecie, podczas jednej bezprecedensowej nocy, zgromadził dziesiątki gwiazd popu i rocka, aby zebrać wielomilionowe środki na pomoc humanitarną dla łagodzenia głodu w Afryce.

Po wydaniu w 1985 roku szybko stał się pierwszym singlem, który uzyskał multiplatynę. Piosenka, wyprodukowana przez legendarnego Quincy Jonesa, została napisana wspólnie przez Lionela Richiego i Michaela Jacksona u szczytu ich sławy, i zawierała solówki Boba Dylana, Diany Ross, Cyndi Lauper, Steviego Wondera i Kenny’ego Rogersa, a także wielu innych znakomitych wokalistów.

W “The Greatest Night in Pop” historię tego, jak to wszystko się poskładało, opowiadają ludzie, którzy to umożliwili, w tym ekipa filmowa, inżynierowie, asystenci i muzycy, tacy jak sam Richie, który był producentem wykonawczym filmu. I pomimo jego popularności, wciąż istnieją historie pochodzenia, których prawdopodobnie nie znałeś.

Film jest już dostępny na platformie Netflix.