Uniri, wymyślone przez Chiminyo, oznacza „jedno zjednoczone marzenie” i naprawdę oddaje podejście Chiminyo do tworzenia tego niezwykłego, muzycznego przedsięwzięcia. Projekt zmaterializował się w studiu Chiminyo, gdzie zaprosił wyjątkowych muzyków Amane Tsuganami (Jorja Smith, Maisha), Al Macsween (Nubya Garcia, Gary Bartz, Kefaya) i Luke’a Wyntera (Nubyan Twist, Golden Mean) do spontanicznych improwizacji i kolektywnych kompozycji. Następnie Chiminyo skrupulatnie kształtował i aranżował te pomysły, od czasu do czasu dodając spontaniczne improwizacje. W późniejszym procesie produkcyjnym dodano jego charakterystyczny akcent, aby podnieść poziom doświadczenia Uniri. Ich debiutancki występ u Ronniego Scotta okazał się ogromnym sukcesem, a płyta „Infinite Reflections” zostanie wydana przez Astigmatic Records w lutym 2024 roku!

Dzięki psychodelicznemu, nasyconemu syntezatorami rytmowi zespół czerpie z żywych wpływów sceny beatowej i brytyjskiego jazzu, tworząc niepowtarzalną interpretację, która jest całkowicie ich własna. Dowodem na to jest pierwszy singiel grupy, który nosi tytuł “Soar”.


Ta psychodeliczna, pełna syntezatorów, rytmiczna maszyna czerpie z ich żywych wpływów sceny beatowej i brytyjskiej sceny jazzowej, tworząc charakterystyczną interpretację, która niewątpliwie jest ich własną. I tak jak sny manifestują się w wyjątkowych formach, każde doświadczenie Uniri obiecuje wyjątkową i wymyśloną na nowo podróżą dźwiękową. Wspólny charakter projektu sprawia, że ​​każdy występ jest jedyną w swoim rodzaju, ewoluującą manifestacją artystycznej jedności.