Od jednego z najbardziej obiecujących nowych brytyjskich talentów, po międzynarodową popularność – wpływ twórczości Samphy na współczesną kulturę jest bardzo odczuwalny. Brytyjski wokalista, songwriter i producent ma na koncie 2 EPki, w tym przełomową “Dual” (2013) oraz dwa albumy: pochodzący z 2017 “Process” (zdobywca prestiżowej Mercury Prize) oraz ubiegłoroczny “Lahai”. Jednocześnie dał się poznać jako współpracownik globalnych gwiazd pokroju Kendricka Lamara, Drake’a, Solange, Franka Oceana, czy Alicii Keys.

Już 5 lipca zaprezentuje swoją artystyczną wrażliwość na Tent Stage!


“LAHAI” to tytuł drugiego albumu tego utalentowanego wokalisty. Z zaczerpniętym tytułem od imienia jego dziadka ze strony ojca – które jest również drugim imieniem Samphy, “LAHAI” rozkoszuje się podziwem i magią naszej egzystencji, syntetyzując wspaniały chaos, którego doświadczamy w konfrontacji z cyklem życia i zaświatami. Obejmujący 14 utworów, z udziałem niektórych z najbliższych przyjaciół i współpracowników Samphy, w tym: Yaeji, Léa Sen, Sheila Maurice Grey (Kokoroko), Ibeyi, Morgan Simpson (Black Midi), Yussef Dayes, Laura Groves i Kwake Bass, “LAHAI” w przeciwieństwie do “Process”, to album nagrany wspólnie, na którym Sampha bada wiele sposobów, jakimi my jako ludzie łączymy i komunikujemy się ze sobą i z czymś większym niż my sami.


Podobnie jak jego twórca album “LAHAI” wymyka się jednoznacznej kategoryzacji. Obejmujący jazz, soul, rap, dance, jungle i muzykę zachodnioafrykańską, ukazuje Samphę wznoszącego swoje producenckie i wokalne ambicje na kolejne wyżyny. Sampha jest wybitnym wokalistą, autorem tekstów i producentem, nic więc dziwnego, że artyści tacy jak Kendrick Lamar, Stormzy, Travis Scott, a wcześniej Drake, Solange, Frank Ocean, Beyoncé, Lil Wayne i Alicia Keys wykorzystali jego niepowtarzalny głos oraz wkład w pisanie tekstów i produkcję swojej muzyki.

Jego praca rozciąga się na wiele dyscyplin – w tym współpracę z projektantką mody Grace Wales Bonner, zinem Shy Light z fotografem Durimelem (który również zrobiła zdjęcie na okładkę “LAHAI”), z reżyserem Kahlilem Josephem nad jefo jego filmem “Process”, a ostatnio dyrektorem kreatywnym Jonnym Lu, z którym Sampha pracował nad stworzeniem grafiki albumu “LAHAI” i logo.

Jeśli “Process” – debiutancki album Samphy nagrodzony nagrodą Mercury w 2017 r., był dziełem artysty szukającego własnego miejsca w świecie, pogrążonym w cieniu żalu i straty, “LAHAI” jest próbą całkowitej akceptacji i radości z ludzkiej kondycji oraz piękna samej podróży. Witamy w kolejnym muzycznym rozdziale Sampha: “LAHAI”!


REGULAR TICKETS – w sprzedaży do 10 czerwca 2024 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Bilety dostępne TUTAJ.

  • Karnet 4 DNI – 1039 PLN
  • Karnet weekendowy (pt + sob) – 759 PLN
  • Bilet jednodniowy – 495 PLN
  • Karnet 4 DNI + pole namiotowe – 1305 PLN
  • Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe – 935 PLN