Gnarls Barkley, przełomowy duet składający się z wokalisty CeeLo Greena i producenta Danger Mouse, osiągnął nowy kamień milowy w Spotify. Ich przebój „Crazy” z 2006 roku przekroczył miliard odtworzeń na platformie. To pierwsza piosenka duetu, której udało się tego dokonać.

„Crazy” był głównym singlem z debiutanckiego albumu Gnarlsa Barkleya, “St. Elsewhere”. Zanim został oficjalnie wydany w 2005 roku, w tajemniczy sposób wyciekł do Internetu.


“St. Elsewhere” osiągnął 4 miejsce na liście Billboard 200. To jedyny album Gnarlsa Barkleya, który znalazł się na tej liście w pierwszej dziesiątce. Ich drugi album, “The Odd Couple” (2008), znalazł się na 12 miejscu. W przeciwieństwie do “St. Elsewhere”, druga płyta duetu nie przyniosła kolejnego hitu jakim był utwór „Crazy”. Ich singiel „Going On” zajął 88. miejsce na liście Hot 100.

Minęło 16 lat od wydania albumu Gnarls Barkley. W 2020 roku Green powiedział, że planują kontynuację albumu. Kiedy możemy spodziewać się efektów? Niestety nie wiadomo.