Kilka dni temu ukazał się klubowy remiks dj’ów z Ibizy – Carmona & Mos singla Marty Baum “Łyżwiarka”. Zimowy utwór o miłosnym tańcu na lodzie. Oryginalna piosenka z płyty Marty Baum “Królowa Balu” z 2022 roku, jest w rytmie starego tanga – artystka tworząc tekst i muzykę odwoływała się do swoich zamiłowań do okresu międzywojnia. 

Okładka singla to stara fotografia lodowiska urządzonego na stadionie Wojskowego Klubu Sportowego Lublinianka przy ul. Okopowej w Lublinie – zbiory Jakuba Kamińskiego. Na zdjęciu dama w towarzystwie dwóch dżentelmenów sunie po lodzie. Łyżwiarka to kobieta delikatna, pełna pasji, spragniona miłości ale i pełna niepewności. Czy utrzyma ona równowagę na lodzie i nie upadnie?


Marta Baum – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, instrumentalistka, coacherka muzyczna, performerka, dj’ka Pani Bum. Swoją muzyczną podróż zaczęła w Lublinie, zakładając w liceum wraz z bratem Konradem Baum( finalistą Voice of Poland 2022) zespół „Goście”. Z kolei swój warsztat wokalny szlifowała w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W Krakowie założyła zespół Baum. To był jej początek pisania piosenek. 

Marta Baum na scenie wyraża siebie poprzez muzykę i kostiumy. W 2014 roku dołączyła do warszawskiej sceny klubowej jako dj’ka Pani Bum grając w najlepszych klubach w Polsce ( jurorka Programu TV Polsat „All Together Now”.  W 2022 roku artystka wydała solowy i debiutancki album „Królowa Balu” – 10 utworów, słowa i muzyka Marty. Artystka ma wieloletnie doświadczenie sceniczne i planuje wydać kolejny album – nowe piosenki czekają.