Zanim musical “The Color Purple” trafi do kin (25 grudnia), oficjalna ścieżka dźwiękowa zostanie udostępniona 15 grudnia za pośrednictwem Warner Bros. Pictures, WaterTower Music i Gamma. W kolekcji pełnej gwiazd wystąpią: Fantasia, Alicia Keys, Usher, H.E.R, Mary J. Blige, Jennifer Hudson, Missy Elliott, Ciara, Keyshia Cole, Halle Bailey, Coco Jones, Megan Thee Stallion, Taraji P. Henson, Jorja Smith, Mary Mary i inni.

Album “Color Purple (Music From i Inspire By)” będzie zawierał utwory wykonane w filmie wyreżyserowanym przez Blitz Bazawule, a także oryginalny materiał inspirowany filmem. Z materiałów prasowych wynika, że ​​fani mogą spodziewać się „zapierającego dech w piersiach duetu” Ushera i H.E.R. oraz „specjalny remiks” Missy Elliott. Końcową piosenkę do filmu, napisaną i wyprodukowaną przez The-Dream, wykonuje Fantasia, która gra Celie. „Lifeline”, główny singiel ścieżki dźwiękowej, napisany i współprodukowany przez Keys, jest już dostępny i można go odsłuchać poniżej.


Producentami wykonawczymi soundtracku są legendarny Quincy Jones, Scott Sanders i założyciel/dyrektor generalny gamma – Larry Jackson, który mówi:

Będąc pod głębokim wpływem wspaniałych, kultowych ścieżek dźwiękowych R&B/pop z lat 90., zawsze chciałem stworzyć ścieżkę dźwiękową „Inspired By”, w której legendy kultury i nowi artyści danego gatunku połączyli się w dzieło sztuki. Czuję wielką dumę z tego, co zespół gamma twórczo osiągnął dzięki The Color Purple i mam nadzieję, że wszystkim innym spodoba się to, co uważam za NAJLEPSZĄ ścieżkę dźwiękową R&B od czasu niektórych z najbardziej kultowych utworów z lat 90-tych!”

“The Color Purple” to muzyczna adaptacja nagrodzonej nagrodą Pulitzera powieści Alice Walker z 1982 roku i inscenizacji Marshy Norman z 2005 roku. W nadchodzącym filmie wystąpią Fantasia (jako Celie), Taraji P Henson (jako Shug Avery), Danielle Brooks (jako Sofia), Colman Domingo (jako Mister), Corey Hawkins (jako Harpo), Halle Bailey (jako młoda Nettie), Ciara (jako młoda Nettie) jako Nettie), H.E.R. (jako Squeak) i inni. Oficjalna lista utworów na ścieżce dźwiękowej The Color Purple nie została jeszcze ujawniona.