Raphael Saadiq, na potrzeby świątecznego filmu Prime “Candy Cane Lane” napisał i wyprodukował oryginalną piosenkę – “Miracle”, przy wsparciu wokalnym brytyjskiej artystki Kelli-Leigh. Omawiając swoją nową piosenkę, Saadiq mówi:

„Piosenka „Miracle” jest oczywiście o cudzie. Gdy obejrzysz film, zobaczysz, jak dzieją się te wszystkie niesamowite rzeczy – odrobina pięknej magii pomiędzy rodziną, matką i ojcem. Po prostu pojawia się „Cud” i opowiada całą historię o tym, jak funkcjonuje rodzina”.

„Miracle” promuje film “Candy Cane Lane”, w którym występują Eddie Murphy i Tracee Ellis Ross. Świąteczny film, wyreżyserowany przez Reginalda Hudlina i napisany przez Kelly Younger, będzie miał światową premierę w Prime Video 1 grudnia.


Najnowszy utwór Saadiqa pojawia się po wydaniu przez Chlöe dwóch świątecznych piosenek dla “Candy Cane Lane”, w tym „Merry Christmas Baby” rozsławionej przez Otisa Reddinga. To pierwsza nowa muzyka Saadiqa od czasu jego występu w zeszłorocznym programie „Too Much” Nanna.B. Zaledwie rok wcześniej nagrał także oryginalną piosenkę „My Path” do filmu Nancy Buirski “A Crime On The Bayou”.