Siedmiokrotnie nominowany do nagrody GRAMMY zespół Black Pumas udostępnił “Mrs. Postman”, drugi zwiastun ich najnowszego krążka „Chronicles of a Diamond”, który ukaże się 27 października nakładem ATO Records/[PIAS]. Utworowi towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Amosa Davida McKaya.

Do pracy nad tą kompozycją duet tym razem zaprosił klawiszowca JaRona Marshalla, Wyprodukowany przez Quesadę i współprodukowany przez Burtona, „Mrs Postman” to napędzana fortepianem serenada podkreślająca fenomenalną wszechstronność gry Marshalla na klawiszach.

“JaRon i ja spotykaliśmy się popołudniami i tworzyliśmy hip-hopowe bity dla zabawy, a „Mrs Postman” powstał podczas jednej z takich sesji”mówi Quesada.

“Częściowo myślałem o tym, jak wiele radości listonosze mogą wnieść do życia ludzi, ale chciałem też zachęcić ludzi z mojej rodziny i każdego, kto pracuje fizycznie. Wiem z własnego doświadczenia, jakie to może być uciążliwe i chciałem wysłać wiadomość, mówiąc: “Wciąż widzę w tobie całe piękno i światło”dodaje Burton.


Po wydaniu ich debiutu w 2019 roku, Rolling Stone nazwał Black Pumas “psychodeliczno-soulową siłą”, podczas gdy Pitchfork stwierdził, że “posiadając głos, który może z łatwością wślizgnąć się w nurt, Burton nadaje elegancką elastyczność ciasno ułożonym produkcjom Quesady” i “wyraźnie unikają pułapek, które nękają dobrze zamierzone płyty retro-soul, faworyzując wyczucie nad autentycznością, grając tyle samo dla głowy, co dla serca”. NME zachwycał się: “nietrudno zrozumieć, dlaczego ich atrakcyjność jest tak uniwersalna; ich brzmienie jest punktem środkowym między Motown a hip hopem ze wschodniego wybrzeża – mariażem mistrzowskiej produkcji i kultowych melodii, które są zarówno klasyczne, jak i aktualne”.

„Chronicles of a Diamond” ożywia wyjątkową wizję zespołu z większą mocą, pasją i śmiałą oryginalnością niż kiedykolwiek wcześniej. Wyprodukowany przez Quesadę i zmiksowany głównie przez sześciokrotnego zdobywcę nagrody Grammy Shawna Everetta (Alabama Shakes, The War on Drugs), dziesięciopiosenkowy krążek ukazuje Burtona w roli współproducenta i wnosi jego swobodną muzykalność do każdego utworu.

Black Pumas wywarli duży wpływ na kulturę. Ich przebojowy singiel “Colors” to certyfikowany na złoto hymn, który zgromadził ponad 450 milionów streamów, a także osiągnął pozycję nr 1 w AAA Radio. Ich błyskawiczny wzrost popularności sprawił, że grali porywające koncerty na wielu wyprzedanych trasach koncertowych w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Europie, a także występowali na rozdaniu nagród GRAMMY i inauguracji prezydenta Bidena, wielokrotnie występowali w telewizji i zdobyli nagrodę Emerging Act of the Year od Americana Music Association w 2020 roku.