“Moon Water” to debiutancki album grupy Cinnamon Gum. Autorem projektu jest Maciej Milewski (MaJLo), który chcąc starannie odzwierciedlić brzmienie muzyki funk / soul z lat 70′ ograniczył się do środków i technik inżynieryjnych używanych m.in. przez producentów Motown Records. Historie zawarte na płycie oscylują wokół tematu miłości, tej platonicznej, fantazyjnej, a czasem zmyślonej. Płyta zawiera wszystkie świetnie przyjęte przez dziennikarzy muzycznych single wydane do tej pory przez Seagull Ross Records: “Get Back”, “Mona Lisa” i “Let Us Fly”. 


Cinnamon Gum – zespół, ale w zasadzie jednoosobowy, rzeczywistość, ale starannie wykreowana, historia, ale nieustannie tworzona w teraźniejszości. Cinnamon Gum pełny jest kontrastów. Jedyna prawdziwa rzecz to fakt, że twór ten powstał dla przyjemności, mojej – ale i Waszej.

„Od długiego czasu marzyłem o tym, aby stworzyć taki projekt – kreację, w której mógłbym cofnąć się w czasie do najpiękniejszego dla mnie okresu w muzyce. Czasach emocjonalnych tekstów, melodycznych linii wokalu i gospelowej harmonii. Praca nad tym materiałem była dla mnie dużym wyzwaniem produkcyjnym, ale i dała mi mnóstwo radości. Pozwoliła mi przebyć podróż w czasie i podejść do tworzenia muzyki w inny niż dotychczas sposób.”Cinnamon Gum.