Wielomilionowy album Jamiego Culluma z 2003 roku „Twentysomething” będzie po raz pierwszy dostępny na winylu. Premiera planowana jest na 20 października za pośrednictwem Decca i Universal Music. Nowe wydanie ukaże się dokładnie w 20. rocznicę pierwotnego ukazania się płyty.

Wydanie obejmuje oryginalny album na trzech stronach z wyborem utworów spoza albumu oraz nagrania sesyjne na czwartej, a także bonusowy utwór „Everstanding Love” – jazzową interpretację Culluma, który stał się amerykańskim hitem Roberta Knighta. Jego remake został nagrany na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu “Bridget Jones: W pogoni za rozumem”. Na terytoriach oferujących usługę D2C dostępna będzie także limitowana edycja albumu, na niebieskim winylu.


“Twentysomething” osiągnął 3. miejsce na brytyjskiej liście albumów, na którym spędził prawie rok w pierwszej 75. Wspiął się na 83. miejsce na amerykańskiej liście Billboard 200, był numerem 1 na brytyjskiej liście przebojów jazzu i bluesa, Jazz & Blues Album Chart i trzecie miejsce na liście najlepszych albumów jazzowych magazynu Billboard. Następnie osiągnął światową sprzedaż w wysokości ponad trzech milionów egzemplarzy, z czego ponad milion w Wielkiej Brytanii, z potrójnym certyfikatem platynowym. Stał się najszybciej sprzedającym się albumem jazzowym w Wielkiej Brytanii w historii list przebojów, a jego sprzedaż w 2003 roku uczyniła Cullum najlepiej sprzedającym się artystą jazzowym w Wielkiej Brytanii.