Cinnamon Gum – zespół, ale w zasadzie jednoosobowy, rzeczywistość, ale starannie wykreowana, historia, ale nieustannie tworzona w teraźniejszości. Cinnamon Gum pełny jest kontrastów. Założony w 2023 roku przez producenta Macieja Milewskiego (MaJLo) projekt powstał w wyniku fascynacji muzyką philly soul / funk lat 70-tych. Chcąc starannie odzwierciedlić brzmienie muzyki z tego okresu, Maciej ograniczył się do środków i technik inżynieryjnych używanych m. in. przez producentów Motown Records.

Autorem większości partii (voc, gitary, bass, wurlitzer, organy, glockenspiele) jest sam muzyk, a do nagrania pozostałych ścieżek zostali zaproszeni zaprzyjaźnieni, trójmiejscy muzycy: Sławek Koryzno – perkusja, bongosy; Łukasz Łapiński – conga; Joanna Bieńkowska – skrzypce; Paweł Witulski – wibrafon; Dora Theisebach i Łukasz Reks – chórki. 

“Let Us Fly” to trzeci i ostatni singiel zapowiadający nowy album “Moon Water”, który ukaże się już 22 września. Historia zawarta w tekście piosenki to fantazja o nieosiągalnej miłości chłopca do swojej korepetytorki. Tekst opisuje emocje przeżywane w pewnym wieku przez każdego z nas. Ciepła i pełna marzycielskości melodia przenosi słuchacza do świata młodzieńczych uczuć.