Niedawno d4vd podzielił się debiutancką EPką „Petals To Thorns”, na której znalazło się 9 utworów, w tym przeboje „Romantic Homicide”, „Here With Me” oraz „This Is How It Feels” we współpracy z Laufey. d4vd nie pozwala fanom na nudę – projekt uzupełnia EPka „The Lost Petals”. Premierze EPki towarzyszy nowy animowany teledysk do piosenki „Rehab”.


Pierwszym utworem z EPki był „Notes From a Wrist” – piosenka o przyjacielu z dzieciństwa, który zmagał się z depresją. „The Lost Petals” to jednak nie tylko niezwykle intymne opowieści, ale i krótki przystanek przed następnymi krokami w jego karierze.

d4vd otrzymał niedawno nominację do nagrody Streamy za utwór „Here With Me” w kategorii Rolling Stone Sound of the Year. W ramach kampanii Bummer Summer serwisu Spotify otrzymał także własny pomnik w rodzinnym Buffalo Bayou Park w Houston.


d4vd (czytaj: David) to artysta-wizjoner, który zaledwie rok po rozpoczęciu komponowania i nagrywania trafił na nagłówki na całym świecie. Jego eklektyczny gust muzyczny to zasługa inspiracji gamingowymi filmami z muzyką rapową i indie, zwłaszcza tymi stworzonymi pod „Fortnite”. Również sam d4vd tworzył podobne filmy, a gdy zaczął otrzymywać roszczenia o prawa autorskie, za sugestią mamy postanowił tworzyć autorską muzykę w programie BandLab.