Ukazał się nowy utwór Shabazz Palaces “Woke Up In A Dream” feat. Lil Tracy. Kompozycja promuje najnowszą EPkę “Robed In Rareness”, która ukaże się 27 października nakładem wytwórni Sub Pop.

Shabazz Palaces jest kierowany przez wokalistę i producenta Ishmaela Butlera, a co niezwykłe, w tej szybującej i ekspansywnej nowej odsłonie występuje jego syn, niezrównany Lil Tracy. Ishmael prezentuje swoje liryczne umiejętności w kaskadowej medytacji z wężowym basowym rytmem, podczas gdy Tracy dostarcza swój żywy i filmowy diamentowy blask.

Mówiąc o genezie “Woke Up In A Dream”, Ishmael wyjaśnia: “Mój syn ma na mnie ogromny wpływ, nie tylko muzycznie. Odwiedził mnie w domu i po prostu wylegiwaliśmy się, gadaliśmy o niczym, paliliśmy zioło itp. W ciągu nocy wchodził i układał różne rzeczy. Pomiędzy przerwami na jedzenie i oglądanie meczu, wracał, nakładał warstwy i rzeźbił, a następnie unosił wokale w tle. Starałem się zachować spokój, ale byłem podjarany – kiedy usłyszałem, co zrobił, pomyślałem: “DAMN, ten koleś to naprawdę ON”.


Na czele Shabazz Palaces stoi wokalista i producent Ishmael Butlera, którego nieustające dążenie do ponownej interpretacji hip-hopu – nawet gdy wkracza w swoją piątą dekadę życia – pozostaje niezmienne. „Robed In Rareness” z szacunkiem spogląda w przeszłość, obejmuje stale ewoluującą teraźniejszość, ale jest mocno zakorzeniony w przyszłości. Na płycie pojawią się goście tacy jak: Royce The Choice i Porter Ray z Seattle, O Finess z Colorado Springs, Geechi Suede (z Camp Lo) z Bronxu oraz syn Butlera, niezrównany Lil Tracy.

EPka „Robed In Rareness” została wyprodukowana przez Shabazz Palaces, zmiksowany przez Erika Blooda i zmasterowany przez Ishmaela Butlera i Blooda w Studio4 West w Venice w Kalifornii, z masteringiem wykonanym przez Warrena Defevera w Third Man Mastering.