“Mi Ricordo Di Te” to ostatni utwór przed wydaniem „Il Viaggio”, nadchodzącego nowego albumu Melanie De Biasio, którego premiera planowana jest na 13 października 2023 roku. Singiel jest pierwszym utworem artystki w języku włoskim. To wspomnienie ukochanej osoby… “Nie chcę czegoś nowego, ale tylko po to, by przypomnieć mi, że zawsze tak było… Pamiętam cię”.

Śpiewanie po włosku tworzy więź z krajem pochodzenia Melanie i pozwala nam odkryć bogactwo jej dziedzictwa. Nagrany częściowo we Włoszech, kraju jej przodków i pomyślany jako dźwiękowa podróż, „Il Viaggio” i nowy utwór “Mi Ricordo Di Te” reprezentują poszukiwanie muzycznej odnowy, a Melanie De Biasio, która odbyła tę podróż, aby odkryć siebie na nowo, teraz zaprasza nas, abyśmy dołączyli by odnaleźć spokój.


„Il Viaggio”, po włosku znaczy “podróż”, to tytuł nowego albumu Melanie De Biasio, a my jesteśmy jej dłużnikami: zawdzięczamy jej już cztery wspaniałe krążki („A Stomach Is Burning”, „No Deal”, „Blackened Cities” i „Lilies”), album z remiksami wyprodukowanymi przez Gillesa Petersona i ponad 200 koncertów na całym świecie.