Lauren Mayberry, znana jako wokalistka CHVRCHES, zaczyna solową karierę. W serwisach cyfrowych pojawił się jej pierwszy singiel „Are You Awake?”. Lauren Mayberry jest autorką singla. Współautorami są Tobias Jesso Jr i Matthew Koma, który zajął się także produkcją „Are You Awake?”. Miks to zasługa Marka „Spike’a” Stenta.

Lauren tak opowiada o premierze: – Przygoda z „Are You Awake?” rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku, kiedy siedziałam w studiu z Tobiasem. Myślałam dużo o samotności i tęsknocie za domem. Gdy Tobias zaczął grać te akordy, słowa i melodia bardzo szybko wpadły mi do głowy. Utwór dokończyłam z moim przyjacielem Matthew, który naprawdę rozumiał, co próbuję powiedzieć. – Przez długi czas nie mogłam wyobrazić sobie, że będę robiła cokolwiek poza CHVRCHES. Jednak pojawiły się rzeczy, które potrzebowałam opisać czysto z mojego własnego punktu widzenia. Nigdy nie sądziłam, że napiszę balladę na pianino lub w ogóle cały album solowy, więc życie to naprawdę pasmo niespodzianek. Nie mogę się doczekać tego rozdziału mojej kariery oraz momentu, w którym słuchacze będą mogli usłyszeć mnie solopodsumowuje artystka.


Premiera „Are You Awake?” zbiegła się z rozpoczęciem pierwszej w karierze solowej trasy Lauren. Tournee zaczyna się 4 września w Washington DC. Mayberry będzie supportować Death Cab For Cutie przez pierwszą połowę miesiąca, a następnie wróci do samodzielnych występów, w tym m.in. w Music Hall of Williamsburg w Nowym Jorku. Ze względu na duże zapotrzebowanie, wiele koncertów (w tym w Nowym Jorku, Los Angeles i UK) musiało być przesuniętych do większych obiektów.

W 2023 mija 10 lat od debiutu CHVRCHES „The Bones of What You Believe”. Zespół powstał w 2011 w Glasgow. Singiel „The Mother We Share” stał się przebojem na całym świecie. Grupa ma na koncie cztery albumy w Top 10 UK, 1,7 miliarda streamów katalogu oraz mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym SXSW Grulke Prize, NME, SAY i Brit Award.