Bartek Królik nie zwalnia tempa i przedstawia kolejny mocny singiel, który powstał przy współpracy z Udoo. Utwór „Bezdomny Król” to historia o każdym, kto musiał przejąć odpowiedzialność za rzeczy, na które nie miał wpływu. O każdym, kto miał trudny start; każdym kto ma przygotowaną zbroję, na całe zło świata. To opowieść, która choć bolesna, jest bardzo dojrzała i mocna w przekazie.

Jak mówi o singlu sam artysta: „To jest piosenka o każdym, kto jest twardy na zewnątrz, ale kruchy w środku…”.


Po nominowanej do Fryderyka solowej płycie “Pan od muzyki” oraz docenionym przez krytyków projekcie “Spoken Love”, Bartek Królik kieruje naszą uwagę w kolejne muzyczne rejony – tym razem tworzy Suitę na mroczne czasy. Krótkimi wokalnymi mantrami chce rozgrzewać samotne dusze, a barokowym housem i nu disco – parkiety.

Artysta od lat jest obecny na rynku muzycznym jako uznany producent, kompozytor i basista. Pracował z większością rodzimej sceny, tworząc z grupą Sistars podwaliny pod polskie wydanie muzyki soul i r&b. W tym roku Bartek Królik wszedł w skład teamu Męskiego Grania 2023 i nadzoruje wydarzenie pod kątem muzycznym i aranżacyjnym.