Nominowany do nagrody GRAMMY duet Black Pumas wznosi swój charakterystyczny kunszt na nowe wyżyny w singlu “More Than A Love Song”. To pierwszy utwór zwiastujący długo oczekiwany drugi album grupy z Austin – “Chronicles of a Diamond”, który ukaże się 27 października nakładem ATO Records.

Zdobywając imponującą liczbę siedmiu nominacji do nagrody Grammy (w tym za album roku), wokalista / autor tekstów Eric Burton i gitarzysta / producent Adrian Quesada po raz kolejny wykorzystują swoją unikatową chemię w “More Than a Love Song”. Utwór, którego współautorami są Burton i Quesada, został wyprodukowany przez Quesadę i współprodukowany przez Burtona, a dodatkową produkcją zajął się zdobywca nagrody Grammy John Congleton.

“More Than a Love Song” to przesłanie, które zapożyczyłem od mojego wujka Steve’a. Jako autor tekstów i opiekun, słuchał moich piosenek z daleka i jeśli miałem szczęście, miał dla mnie wskazówkę lub dwie. “Życie to coś więcej niż piosenka miłosna”mówi Burton.

Nakręcony w Los Angeles teledysk do “More Than A Love Song” został wyreżyserowany przez Giraffe Studios (Juliana i Nicole Giraffe, które mają na swoim koncie współpracę między innymi z Sharon Van Etten). Klip wywołuje uczucie radości, nadziei i wspólnoty – tematy widoczne również w piosence – przybliżając piękno i obfitość, które otaczają nas w naszym codziennym życiu.


Po wydaniu ich debiutu w 2019 roku, Rolling Stone nazwał Black Pumas “psychodeliczno-soulową siłą”, podczas gdy Pitchfork stwierdził, że “posiadając głos, który może z łatwością wślizgnąć się w nurt, Burton nadaje elegancką elastyczność ciasno ułożonym produkcjom Quesady” i “wyraźnie unikają pułapek, które nękają dobrze zamierzone płyty retro-soul, faworyzując wyczucie nad autentycznością, grając tyle samo dla głowy, co dla serca”. NME zachwycał się: “nietrudno zrozumieć, dlaczego ich atrakcyjność jest tak uniwersalna; ich brzmienie jest punktem środkowym między Motown a hip hopem ze wschodniego wybrzeża – mariażem mistrzowskiej produkcji i kultowych melodii, które są zarówno klasyczne, jak i aktualne”.

„Chronicles of a Diamond” ożywia wyjątkową wizję zespołu z większą mocą, pasją i śmiałą oryginalnością niż kiedykolwiek wcześniej. Wyprodukowany przez Quesadę i zmiksowany głównie przez sześciokrotnego zdobywcę nagrody Grammy Shawna Everetta (Alabama Shakes, The War on Drugs), dziesięciopiosenkowy krążek ukazuje Burtona w roli współproducenta i wnosi jego swobodną muzykalność do każdego utworu. Pełna tracklista znajduje się poniżej.

Black Pumas wywarli duży wpływ na kulturę. Ich przebojowy singiel “Colors” to certyfikowany na złoto hymn, który zgromadził ponad 450 milionów streamów, a także osiągnął pozycję nr 1 w AAA Radio. Ich błyskawiczny wzrost popularności sprawił, że grali porywające koncerty na wielu wyprzedanych trasach koncertowych w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Europie, a także występowali na rozdaniu nagród GRAMMY i inauguracji prezydenta Bidena, wielokrotnie występowali w telewizji i zdobyli nagrodę Emerging Act of the Year od Americana Music Association w 2020 roku.