Cautious Clay debiutuje w Blue Note albumem zatytułowanym „KARPEH”. Głęboko osobiste wydawnictwo, na którym wokalista, autor tekstów, multiinstrumentalista i producent – który naprawdę nazywa się Joshua Karpeh – dokonuje artystycznego skoku dzięki ambitnemu, introspektywnemu spojrzeniu na swoją muzykę i odwołaniu się do jazzowych korzeni.

Album „KARPEH” jest dostępny na winylu, CD i w wersji cyfrowej. 


Artysta zaprosił do współpracy przy nagraniach czołowe gwiazdy współczesnego świata jazzu, w tym gitarzystę Juliana Lage, trębacza Ambrose’a Akinmusire’a, saksofonistę Immanuela Wilkinsa, wibrafonistę Joela Rossa, klawiszowca Juliusa Rodrigueza, basistę Joshuę Crumbly’ego i perkusistę Seana Rickmana, basistę Kaia Eckhardta oraz wokalistkę zdobywczynię nagrody Grammy Arooj Aftab.

Cautious uporządkował album tematycznie w trzech sekcjach. Pierwsza sekcja, którą nazywa „The Past Explained” zawiera utwory, które dotyczą jego wczesnych doświadczeń z dorastania w Cleveland, w tym główny singiel z albumu „Ohio”. Środkowa część albumu to coś, co Cautious nazywa „miesiącem miodowym eksploracji” („The Honeymoon of Exploration”). Te pięć piosenek przedstawia niektóre z jego doświadczeń z psychodelikami, które skłoniły go do głębszej autorefleksji. Końcowe cztery utwory tworzą trzecią sekcję tematyczną, którą Cautious nazywa „A Bitter & Sweet Solitude”. Jak sam twierdzi – gdy spędzamy czas w samotności, pozwala nam to nawiązać lepsze relacje ze sobą i innymi, a tym samym zapoczątkować głębszą intymność.