Na trasie Santander Letnie Brzmienia zostały już tylko dwa przystanki. Najbliższy to Wrocław (18-19 sierpnia), a wraz z końcem wakacji nastąpi wielki finał trasy w Poznaniu (1–2 września). Nie oznacza to jednak zwalniania tempa i braku kolejnych niespodzianek. Wręcz przeciwnie! Od dzisiaj we wszystkich serwisach streamingowych dostępny jest drugi singiel projektu BABIE LATO – cover kultowego utworu „Venus” grupy Shocking Blue. Utworowi towarzyszy też premiera teledysku. – Chciałam, by kolejna odsłona projektu BABIE LATO pokazywała, jak bardzo jest on różnorodny i jak różne twarze potrafi mieć kobieta mówi Natalia Kukulska.


Kolejna po “Cudownych latach” studyjna odsłona projektu BABIE LATO to cover utworu “Venus” grupy Shocking Blue. Piosenka pochodząca z lat 70. najbardziej znana jest w wersji z lat 80., którą wykonywał zespół Bananarama. BABIE LATO, czyli żeński kolektyw świetnie wpisuje się w koncepcję girlsbandu, jakim był swego czasu właśnie zespół Bananarama. Z kolei tytuł przywodzi skojarzenia ze słynną książką Johna Graya „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus”. Jak przy poprzednim singlu, utworowi towarzyszy premiera teledysku w reżyserii Kacpra Porembskiego.

Nowa odsłona muzyczna tego utworu to połączenie mroczniejszego, elektronicznego charakteru ze zmysłowością i kobiecą energią. Produkcją utworu w wykonaniu Natalii Kukulskiej, Bovskiej, Margaret i Zali zajął się Archie Shevsky. Elektroniczne brzmienia łączą się z żywym graniem fantastycznych muzyków: Archie Shevsky (klawisze), Dobrosław Jabłoński (gitara), Mateusz Tomaszewski (gitara basowa), Michał Dąbrówka (perkusja). Piosenka kończy się zaskakującą kodą, w której usłyszymy improwizacje Macieja Kocińskiego na saksofonie i Piotra „Ziarka” Ziarkiewicza na trąbce.

– Wybrałam ten utwór z premedytacją. Mam do niego olbrzymi sentyment. Pamiętam, jak na apelach w szkole podstawowej jako dziewczynka wcielałam się w jedną z wokalistek i razem z koleżankami inscenizowałyśmy występ do tego utworu. Czułam, że może to być fajna zabawa i tym razem. Z drugiej strony udało się nadać tej piosence zupełnie kontrastowy charakter. Publiczność na koncercie reaguje wspaniale, gdy słyszy ją w tej wersji podkreśla Natalia Kukulska.

Przypomnijmy, że BABIE LATO to kolektywny projekt muzyczny realizowany w ramach festiwalu Santander Letnie Brzmienia, który tworzą: Natalia Kukulska, Margaret, Bovska, Zalia i Mery Spolsky. Imprezowe kawałki utrzymane w letnim klimacie, funkowe i klubowe nurty z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R&B i soulu. Artystkom pod przewodnictwem Natalii Kukulskiej na scenie towarzyszy specjalny, 13-osobowy skład muzyków specjalnie zaproszonych do projektu, w tym m.in. DJ Envee. Ten ponad godzinny koncert to synteza letniego chilloutu i kobiecej energii.