Imaginary Music to niezależna wytwórnia płytowa zorientowana na jazz i muzykę poważną. Jeszcze w tym roku pojawią się dwa wyjątkowe albumy wydane nakładem Imaginary Music – wydawnictwa zainicjowanego przez skrzypka i kompozytora Adama Bałdycha. Katalog otworzą – wyjątkowy i eklektyczny album Kari Sál oraz spektakularne spotkanie wirtuozów – Adama Bałdycha i Leszka Możdżera.

Naszym pragnieniem jest tworzenie i promowanie muzyki, która inspiruje i odkrywa nieznane. Tak jak dzisiejszy świat – wielobarwny i różnorodny – nasz label pragnie tworzyć i wspierać wielowymiarową muzykę, która pobudza wyobraźnię, inspiruje i wyznacza nowe trendy.

Imaginary Music powstało jako odpowiedź na potrzebę stworzenia platformy do inicjowania, kreowania i promowania wyjątkowych i nietuzinkowych projektów, przekraczających granice estetyk.

Tak jak zostało wspomniane, jeszcze w tym roku pojawią się dwa wyjątkowe albumy wydane nakładem Imaginary Music:

Kari Sál “Butterfly” | Premiera: 24.10.2023

Płyta “Butterfly” jest jak Bieszczady, z których pochodzi wokalistka Kari Sál – pełna piękna, przestrzeni i naturalności; poruszająca wyobraźnię i inspirująca. Fenomenalne połączenie wyjątkowego głosu Kari Sál z brzmieniem skrzypiec renesansowych Adama Bałdycha, gitarowych riffów i surowego jazzowego tonu pianisty Jacoba Karlzona porywa!

Kari Sál to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznych w Gdańsku i w Łodzi. Artystka ma na swoim koncie m.in. zamówienia kompozytorskie dla Filharmonii Łódzkiej oraz współpracę z wybitnymi postaciami polskiej i światowej sceny jazzowej. Jej debiutancki album “Betesda” (Hevhetia) został przez krytyków muzycznych uznany za jeden z najciekawszych w 2017 roku.

Adam Bałdych & Leszek Możdżer “Passacaglia” | Premiera: Luty 2024

Dwa najgorętsze nazwiska eksportowe polskiego jazzu nareszcie razem! Na spotkanie tego duetu publiczność jazzowa czekała od dawna. Po 10 latach od ich wspólnego koncertu w Operze Wrocławskiej artyści spotkali się aby tworzyć wspólną muzykę.

Bałdych i Możdżer tworzą świat pełen wyważonego piękna wyrażającego się w szlachetnej kameralistyce, ale również piętrzącego się w burzliwych, nasyconych intensywnymi emocjami, improwizowanych dialogach. Album “Passacaglia” składa się z 14 utworów: od w pełni improwizowanych impresji, poprzez wspólne kompozycje, aż po niepowtarzalne, osobiste interpretacje tematów Erika Satie czy Josquina des Prez.