Natalia Kukulska, Margaret, Mery Spolsky, Bovska i Zalia – 5 wyjątkowych i inspirujących artystek, kumulacja subtelnej czułości, zahartowanej, bezkompromisowej kobiecości, różnych historii i doświadczeń – takie jest muzyczne BABIE LATO, czyli projekt specjalny festiwalu Santander Letnie Brzmienia. Pod przewodnictwem Natalii Kukulskiej wokalistki połączyły siły w utworze “Cudowne lata”, który od dzisiaj jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych!

BABIE LATO to kolektywny projekt muzyczny realizowany w ramach festiwalu Santander Letnie Brzmienia, który zawita do 9 największych miast w Polsce. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy artystki będące nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mające swój głos poza nią. 

MOŻE WŁAŚNIE TO CUDOWNE LATA?

Imprezowe kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych, popowych, soulowych a nawet trapowych czy latynoskich rytmów w kobiecym ujęciu. Artystki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single, w tym premierowe “Cudowne lata” (wyd. Universal Music Polska). Posłuchaj utworu!


Utwór promujący projekt BABIE LATO łączy 5 wokalnych i artystycznych, czasem odmiennych  kobiecych światów i sięga do konwencji, która nawiązuje stylistyką do tradycji żywego funkowego grania, królującego w latach 70-tych. 

Utwór autorstwa Natalii Kukulskiej i producenta Archie Shevsky’ego to piosenka pełna energii, która zaraża optymizmem i skłania do refleksji o naszych ciągłych oczekiwaniach wobec tego, co przeżywamy. Czy tu i teraz nie okaże się z pewnej perspektywy naszym najlepszym czasem? Słowa niosą przekaz, że jesteśmy we właściwym momencie i w pełni wystarczający. 

Wokalistki reprezentują różne dekady i stylistyki, które na swój sposób są wyjątkowe. Czekając na cudowne lata, możemy nie zauważyć, że tym, co najbardziej się liczy, jest odgrywanie głównej roli w swoim własnym życiu, radość z tego, co tu i teraz, łapanie chwil, bo wszystko, czego potrzebujesz, masz w sobie.

Letni, wakacyjny projekt porwie do tańca już od pierwszych dźwięków, by dać uczestnikom festiwalu okazję do najlepszej, wakacyjnej zabawy z przyjaciółmi. „Stworzenie tego projektu było dla mnie twórczym i muzycznym wyzwaniem. Powiem szczerze, choć bycie na scenie jest wielkim spełnieniem, sama chciałabym być po drugiej stronie i móc doświadczyć tego, co dla Was szykujemy!” – dodaje Natalia Kukulska.

Artystkom na scenie będzie towarzyszyć wyjątkowy, 13-osobowy skład muzyków zaproszonych do projektu, w którym oprócz ciekawego instrumentarium, znajdzie się miejsce dla DJ’a. Utwory w nowych, koncertowych aranżacjach i zaskakujących mashupach wypełnią ponad godzinny koncert, który będzie syntezą letniego chilloutu, dobrej zabawy i pozytywnej energii.

CUDOWNE LATA ZŁAPANE W KADRACH

Premierze singla towarzyszy teledysk w reż. Michała Radziejewskiego. 

„Zależało mi na utrzymaniu wakacyjnego klimatu. Pomimo różnorodności prezentowanej przez każdą z artystek, odczuwamy spójność i harmonię, dzięki kwietnym motywom, grze kolorów i dominacji ciepłego światła. Te elementy wprowadzają nas w atmosferę beztroski i radości, niewątpliwie oddając esencję letnich wrażeń” – zauważa autor teledysku

Każda z artystek i zarazem bohaterek klipu jest ukazana w zupełnie innej stylistyce, co jest bezpośrednim nawiązaniem do twórczości piątki inspirujących wokalistek. Finałowa scena to podobnie jak refren utworu skumulowanie subtelnej czułości, charyzmy i fascynującej, bezkompromisowej kobiecej siły Natalii Kukulskiej, Margaret, Mery Spolsky, Bovskiej i Zalii.