Peter Gabriel kontynuuje tradycję wydawania piosenek w pełnię Księżyca. W poniedziałek 3 lipca postanowił podzielić się siódmym utworem z nadchodzącego albumu „i/o”  „So Much”. Napisany i wyprodukowany przez Petera Gabriela utwór emanuje prostotą. Możemy w nim usłyszeć aranżację smyczkową Johna Metcalfe’a oraz członków zespołu, który koncertował z Peterem po Europie – w jego skład wchodzą długoletni współpracownicy Tony Levin (bas) i David Rhodes (gitara). Chórki to zasługa córki artysty, Melanie Gabriel. Utwór powstał w Real World Studios w Bath oraz The Beehive i British Grove w Londynie.

– Celowo starałem się nie przedobrzyć. Chciałem uzyskać bardzo prosty refren, ale taki, który nadal miałby pewną harmonię i melodię. Coś, co byłoby łatwe do przełknięcia, ale wciąż miało w sobie trochę charakteru – wyjaśnia Peter. – „So Much” opowiada o śmiertelności, starzeniu się, samych radosnych tematach. Myślę, że kiedy dożyjecie mojego wieku, albo wymkniecie się śmierci, albo zaakceptujecie ją, próbując żyć pełnią życia, co zawsze wydawało mi się bardziej sensowne. Kraje, które wydają się najbardziej żywe, to te, w których śmierć jest częścią kultury.

„So Much” ma jednak podwójne znaczenie. Utwór nie tylko zachęca do rozkoszowania się wszystkimi doświadczeniami.

– Powodem, dla którego wybrałem „So Much” jako tytuł, jest to, że jestem uzależniony od nowych pomysłów i wszelkiego rodzaju projektów. Ekscytują mnie nowe rzeczy, chcę skakać między projektami i wciąż robić coś nowego. Uwielbiam ten bałagan! Oznacza to również, że mamy naprawdę sporo czasu. To piosenka o równoważeniu tych dwóch aspektów.

Podobnie jak poprzednie wydawnictwa, piosenka będzie dostępna w kilku wersjach. Pierwszą z nich jest „Dark-Side Mix” autorstwa Tchada Blake’a. Miksowali ją także Mark „Spike” Stent („Bright-Side Mix”) i Hans-Martin Buff („Atmos In-Side Mix”).