Wielokrotny zdobywca Grammy oraz laureat Oscara Jon Batiste ogłosił wydanie swojego nowego albumu „World Music Radio”, nagranego z udziałem wielu gwiazd, w tym Lany Del Rey i Lil Wayne’a. Krążek ukaże się 18 sierpnia nakładem Verve Records/Interscope Records.

Jon Batiste stara się znaleźć odpowiedź na pytanie: czy cała muzyka nie jest w istocie muzyką świata? I podejmuje się misji stworzenia społeczności, którą łączy właśnie muzyka.

Album „World Music Radio” jest następstwem sukcesu poprzedniego albumu Batiste’a, „We Are”, który zdominował 64. doroczną galę rozdania nagród Grammy, zdobywając pięć nagród, w tym prestiżową nagrodę dla najlepszego albumu. Batiste uzyskał czternaście nominacji w siedmiu kategoriach, co jest nie tylko unikatowym wydarzeniem w historii Grammy, ale dowodzi także o jego niezwykłej zdolności przeciwstawiania się gatunkom.

Album „World Music Radio” można już zamawiać w przedsprzedaży, a wyjątkowy limitowany winyl z autografem wyłącznie do nabycia w przedsprzedaży na muzyka.sklep.pl.


Na „World Music Radio” Jon Batiste wspina się na artystyczne wyżyny, współpracując przy albumie ze światowymi gwiazdami. Współpracownikami są nominowany do nagrody Grammy producent Jon Bellion, a także znani artyści, tacy jak Lil Wayne, Lana Del Rey, Kenny G, Fireboy DML, J.I.D, Camilo, NewJeans i inni. Wspólnie artyści przekraczają granice gatunków, zacierając dźwiękowe granice.

W 2020 Jon Batiste roku został uhonorowany Oscarem za najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową i pracę nad filmem Disney/Pixar SOUL, którą podzielił się z innymi kompozytorami Trentem Reznorem i Atticusem Rossem. Muzyka przyniosła mu nagrodę Grammy, a także Złoty Glob, BAFTA, NAACP Image Award i Critics Choice Award. Warto zauważyć, że Batiste został drugim czarnoskórym kompozytorem w historii, po legendarnym muzyku jazzowym Herbie’em Hancocku, który zdobył Oscara za kompozycję. Na początku tego miesiąca Batiste wydał swój singiel „Be Who You Are” dla programu Coke Studio™. Batiste ma również wziąć udział w TODAY Show Summer Concert Series, aby uczcić wydanie swojego albumu 18 sierpnia.